Povinné ručení

Drobečková navigace

Povinné ručení je zákonem stanovené pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.
Po uzavření smlouvy obdržíte veškeré potřebné dokumenty do vašeho emailu

Povinnost uzavřít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy povinné ručení, má každá osoba, která vlastní či provozuje motorové vozidlo na veřejně přístupných pozemních komunikacích (zákon č. 168/1999 Sb.). Zákon stanovuje minimální limit pojistné ochrany, ale pojišťovny nabízejí i částky vyšší. Z povinného ručení se hradí věcné škody a náklady na jejich odstranění, újma na zdraví či usmrcení, ušlý zisk a případné náklady na právní služby poškozené/ho. Výši pojistného ovlivňují parametry vozidla a osobní údaje pojištěné/ho. 

Na mezinárodní úrovni osvědčuje platnost pojištění zelená karta k povinnému ručení. Před cestou do zahraničí vlastním vozidlem je vhodné seznam zemí, které zelenou kartu uznávají, zkontrolovat. Při cestě do destinace, kde toto osvědčení neplatí, je nutné uzavřít potřebné pojištění.

Siggy upřesňuje, že povinné ručení chrání pojištěného/pojištěnou v případě, že způsobí škodu druhým. Pro ochranu před škodami způsobenými vašemu vozidlu je vhodné uzavřít havarijní pojištění.
Kalkulačka

Kontaktujte mě

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám brzy ozveme.

    Kontaktujte nás

    Chcete se o novinkách dozvědět jako první? Odebírejte náš newsletter