Cestovní pojištění

Drobečková navigace

Cestovní pojištění kryje nenadálá rizika, která mohou nastat při pobytu v zahraničí, ať už rekreačním, nebo pracovním.

Cestovní pojištění slouží ke krytí nenadálých rizik, která mohou nastat při pobytu v zahraničí(rekreačním i pracovním, víkendovém i měsíčním). Týkají se nejen náhlého onemocnění, úrazu, pobytu v nemocnici, ale také ztráty a krádeže zavazadel a škody neúmyslně způsobené třetí straně.

Základ cestovního pojištění tvoří pojištění léčebných výloh (spadá pod něj ambulantní ošetření, předepsání léků, neodkladná operace, převoz nemocného do ČR, převoz ostatků do ČR, ošetření zubů). A bývá součástí balíčku, který pojišťovny plní dalšími připojištěními dle svých nabídek (asistenční služby, pojištění zavazadel, úrazové připojištění, storno zájezdu atd.).

Výši pojistného ovlivní jak destinace, délka pobytu, tak zaměření cesty, čím extrémnější bude, tím dražší bude pojistné (ale tím menší potom případné starosti). 

Siggy doporučuje toto pojištění nepodceňovat. Ve státech Evropské unie sice mají cestující z Česka nárok na úhradu zdravotního ošetření jejich tuzemskou zdravotní pojišťovnou, vyžadovaná spoluúčast pojištěného je ale často závratně vysoká, a zejména proto se vyplatí cestovní pojištění před každým výjezdem uzavřít.
Připravujeme…

Kontaktujte mě

Zanechte nám na sebe kontakt a my se Vám brzy ozveme.

    Kontaktujte nás

    Chcete se o novinkách dozvědět jako první? Odebírejte náš newsletter